Ana Sayfa  Üye Ol   Hakkımızda  Soru-Cevap   Sigara Testi  İletişim

 Bölümlerimiz

 İlk Yardım

 Üye Girişi

 İstatistikler

 Ip: 3.226.243.130
 Browser: Default - 0.0
 Toplam Kategori: 19
 Toplam Blog: 93
 Toplam Yorum: 75
 Toplam Resim: 0
 Toplam Z.Defter: 42
 
 

Haber

RSS Takip Tavsiye Et İndir (.doc) Okunma: 1105
ERKEKDE PENİS BOYU NE OLMALI

VAGİNUSMUS NEDENİ PENİS SERTLEŞEME SORUNU

Bir çok erkek, yaşamlarının herhangi bir döneminde penislerinin boyu ve işlevi konusunda kaygı yaşar. Eski Yunan efsanelerinden beri, hakkında en çok konuşulan

Babaların, çocuklarının penisini eşleri dostlarına göstermekle başlar bu yarış, ardından okulda erkek arkadaşların birbirlerinin penislerine bakarak “kimin daha büyük acaba?” diyerek beslenir. Ardından ergenlik gelir, “günde kaç kez masturbasyon yapabilirsin?” iddiaları üzerine kurulan güç yarışı devam etmektedir. Bu takıntı, “cinsel ilişkide penisin boyu önemlidir” inanışı ile yıkılması imkansız bir kale haline gelir.

Bir çok erkek, eşlerindeki orgazm sorunlarını penis boylarına bağlar. Pornografik yayınlar ile kendini karşılaştırmaya başlar. Arkadaş muhabbetleri inanışlarını iyice pekiştirmiştir. “O” artık eksik bir erkektir!

Penis, cinsel işlevi sağlayan, üreme ve idrar yollarının dışarı açılmasını sağlayan bir organdır. Penisin dış kısmı hassas ve ince bir deri ile örtülüdür.Penisin iç kısmını süngersi bir doku ve kan damarları oluşturur. Cinsel uyarılmanın gerçekleşmesi ile beraber bu doku kan ile dolar ve penis sertleşir. Penis boyu kişiden kişiye değişebilir. Gevşek halde iken ortalama 5-9 cm., sertleşmiş halde iken 10-18 cm. boyutlarına ulaşabilir. Sağa veya sola eğrilikleri olabileceği gibi, renk değişiklikleri de olabilir. Penis boyu ile üreme yeteneği ve işlevi arasında hiçbir bağlantı yoktur.

Vajina, 10-12 cm. uzunluğunda, sirküler kas dokusundan meydana gelmiş bir organdır. Vajinanın en çok haz alınan bölümü ilk 3-4 cm.lik kısmıdır. Yapılan çalışmalarda, bu kısım ile klitoris arasında sinirsel bağlantılar bulunmuştur.

Kadında cinsel haz merkezi sanıldığı gibi vajina değil, klitoristir. Oysa bir çok kadın “bızır” diye de isimlendirilen klitorisin yerini bile bilmemektedir. Her kadın sürekli, ritmik ve yaygın uyarı ile klitoral yoldan orgazm olurken, vajinal yol ile kadınların %50’si orgazm olmaktadır. Bu doğal bir olgudur ve patolojik bir yanı yoktur. Bazı kadınlar, orgazm olabilmeleri için klitoral uyarıya da ihtiyaç hissederler.

Günümüzde, 7 cm. lik sertleşmiş penis boyunun vajinal orgazm için yeterli olduğu kabul edilmektedir. Penis boyunun önemli olduğu gibi düşünceler, cinsellikten alınabilecek keyfi bir takım uzunluk ölçülerine bağlayan, erkekte sertleşme kaygısı oluşturan, cinselliği bir güç yarışı haline getiren, cinsellikten alınan hazzı engelleyen inanışlardır. Bu yarışa katılıp katılmamak sizin tercihinizdir. Ancak, cinsellik bir yarış değildir.


  # Yorum Yaz #

İsim :

Yorum :
(Max. 400 Karakter)

 
» Benzer 5 Konu
 Konu Başlığı Tarih Okunma
 ERKEKDE ERKEN BOŞALMA 9/15/2014 1164
 

 Uzman Görüşleri

 Hizmetlerimiz

 

 Faydalı Linkler

 Sayac İstatisk 

Adres : Piriçelebi Mah. Cumhuriyet Cad. Basoglu Han Kat:3 Rize Tel : 0 464 214 40 18 Telefax : 0 464 214 76 78 İlk Yardım Eğitimi 0464 214 76 78
  DesingBy İdeal Çözüm                                               Yönetici Girişi