Ana Sayfa  Üye Ol   Hakkımızda  Soru-Cevap   Sigara Testi  İletişim

 Bölümlerimiz

 İlk Yardım

 Üye Girişi

 İstatistikler

 Ip: 3.227.233.78
 Browser: Default - 0.0
 Toplam Kategori: 19
 Toplam Blog: 93
 Toplam Yorum: 75
 Toplam Resim: 0
 Toplam Z.Defter: 42
 
 

Haber

RSS Takip Tavsiye Et İndir (.doc) Okunma: 1175
ERKEKDE ERKEN BOŞALMA

KADIN ORGAZM BOZUKLUĞU ERKEK ERKEN BOŞALMASININ NEDENLERİ

Erkeklerde en sık görülen ve cinsel işlev polikliniklerine en sık başvurmalarına neden olan cinsel işlev bozukluğu, “erken boşalma”dır. Erken boşalma, cinsel birleşme gerçekleşmeden ya da birleşmeden kısa bir süre sonra boşalmanın gerçekleşmesidir. Birleşmeden sonraki ilk dört dakika içindeki boşalmalar erken boşalma olarak kabul edilmesine rağmen, dört ile yedi dakika arasındaki boşalmalarda kontrolsüz olarak gerçekleşiyorsa, erken boşalma olarak kabul edilir. Cinsel birleşmeden önce ön sevişme aşamasında veya penisin vajinaya girişi esnasında olan boşalma durumunda “ileri derecede erken boşalma”dan söz edilirken, vajinal girişten sonraki ilk birkaç dakika içinde olan boşalmalar “hafif derecede erken boşalma” olarak tanımlanabilir. Aslında, erkeğin boşalma süresinden daha önemli olan, boşalmanın erkeğin denetiminde ve isteğinde gerçekleşip gerçekleşmediğidir.

   Erkeklerde sertleşme refleksi denetim altında olmayan bir refleks olmasına rağmen, boşalma denetimi öğrenilebilir bir refleksdir. Bir benzetme yapacak olursak, çocukların tuvalet alışkanlığını öğrendikleri gibi  erkekler de bu denetimi öğrenebilirler. Boşalma kontrolü belli bir noktaya kadar istemli, bir noktadan sonra refleks olarak gerçekleşir. Erken boşalma sorunu olan erkekler, boşalma gerçekleşmeden önce penislerinden gelen duyumları fark etmedikleri için refleks olarak boşalırlar.

Masturbasyon, kısa zamanda boşalmayı hedeflediğinden, cinsel deneyimi masturbasyondan ibaret olan erkeklerde, erken boşalmadan bahsedemeyiz. Yani, masturbasyon erken boşalma için bir kriter değildir. Çoğu erkek yaşları ilerledikçe ve cinsel deneyimleri arttıkça boşalma kontrolünü kendiliklerinden öğrenirler.


Etiketler: ERKEKDE ERKEN BOŞALMA,  
  # Yorum Yaz #

İsim :

Yorum :
(Max. 400 Karakter)

 
» Benzer 5 Konu
 Konu Başlığı Tarih Okunma
 ERKEKDE PENİS BOYU NE OLMALI 9/15/2014 1113
 

 Uzman Görüşleri

 Hizmetlerimiz

 

 Faydalı Linkler

 Sayac İstatisk 

Adres : Piriçelebi Mah. Cumhuriyet Cad. Basoglu Han Kat:3 Rize Tel : 0 464 214 40 18 Telefax : 0 464 214 76 78 İlk Yardım Eğitimi 0464 214 76 78
  DesingBy İdeal Çözüm                                               Yönetici Girişi