Ana Sayfa  Üye Ol   Hakkımızda  Soru-Cevap   Sigara Testi  İletişim

 Bölümlerimiz

 İlk Yardım

 Üye Girişi

 İstatistikler

 Ip: 100.24.209.47
 Browser: Default - 0.0
 Toplam Kategori: 19
 Toplam Blog: 93
 Toplam Yorum: 75
 Toplam Resim: 0
 Toplam Z.Defter: 42
 
 

Haber

RSS Takip Tavsiye Et İndir (.doc) Okunma: 1452
ERKEK CİNSEL ORGANI

ERKEK ERKEN BOŞALMADA TEDAVİ CİNSEL İSTEK AZLIĞI

Erkek cinsel organları, iç ve dışta yer alan organlar olarak iki bölümde incelenebilir. Dış genital organlar; penis ve testisleri (er bezi) içinde bulunduran skrotum (torba)

dediğimiz torba şeklinde, deri ile sarılı yapıdan oluşur Testisler, büyüklük olarak aynı olmalarına karşın, sol testis sağa göre biraz daha aşağıda bulunur. Bu normal bir durumdur. Testislerin içinde sperm kanalcıkları bulunur. Testis içindeki bu kanalcıklar, testisin hemen üstünde yerleşmiş olan epididim adlı yapıyla devam ederler. Epididim, sperm hücrelerinin olgunlaşmasının devam ettiği bölgedir. Bu bölgede spermler olgunlaşmaya devam eder. Epididim, spermler için bir depo görevi üstlenir. Epididim vaz deferens adı verilen ana sperm iletim kanalıyla devam eder. Sperm hücreleri, bu yolu takip ederek, prostat bezine gelir. Burada, prostat bezinde ve meni keselerinde (vezikula seminalis) üretilen ve meni adı verilen sıvılarla karışır. Kadın ve erkek için burada önemli bir ayrım vardır. Prostat içinde, idrar kesesinden (mesane) gelen idrar yolu ile, testislerden gelen üreme yolu birleşir. Penisten tek bir delik halinde dışarı açılır. Oysa, kadında idrar deliği, ve vajina dediğimiz dölyolu, ayrı ayrı dışarı açılırlar. Yani, prostat bir trafik lambası gibidir. Erkek idrar yapacağı zaman yolu idrar yollarına açar, meni geldiği zaman ise yolu testislerden gelen üreme kanallarına açar. Bunu şöyle de düşünebilirsiniz, “ sertleşmiş penisin idrar yapması güçleşir”.

 Er bezleri; erkek üreme hücreleri olan spermlerin ve erkeklik hormonu dediğimiz testesteronun yapıldığı yerdir. Testislerin vücut dışında torba dediğimiz yapının içinde bulunmalarının nedeni, vücut ısısı ile yapısı ve işlevi bozulan spermler için daha düşük ısıda (2 derece daha az) bir ortam sağlamalarıdır. Testislerin büyüklükleri kişiden kişiye değişmektedir. Testisler, ortalama 20-30 gram ağırlığındadır.erkek-cinsel-organin-yapisi(şekil 1) Penis; baş, gövde ve taban olarak üç bölümden oluşan, kıkırdak veya kemik bir yapı bulundurmayan, ince bir deri parçası ile sarılı bir organdır. Penis uzunlukları kişiden kişiye farklılık gösterebilir. Ancak, penis boyutları ile işlevleri arasında bir ilişki yoktur. Penis başı, yani sünnet derisi ile kaplı olan kısım, penisin en hassas bölgesidir. Bu bölgede, yoğun olarak sinir ağları bulunur ve bu sayede orgazmda önemli rol oynar. Penisin içi, süngersi bir doku ( spongioz doku) ve kan, damar şebekesinden oluşur. Cinsel uyarılma ile, damarların içi kanla dolar. Süngerimsi doku, tıpkı sünger tarafından suyun tutulması gibi kanla dolar. Penis büyür ve toplardamarlardaki kapakçıkların kapanması sonucu kan geriye dönemez. Kan, penis içinde sıkışır. Penis içinde sıkışan kan, penisin sertliğini sağlar. Cinsel uyarılma esnasında, cinsel istek azalmasa da penis sertliğinde azalma, kaybolma olabilir. Ancak, cinsel uyarılma devam ettiğinde sertlik yeniden sağlanır. Bu normal bir durumdur. Erkek bunu saplantı haline getirmez, yeniden sertleşecek mi diye kaygılanmaya başlamazsa sorun olmaz.

Erkek orgazmı, dış ve iç cinsel organlarda ritmik kasılmalar, o esnada meni atılımı ve bunlara eşlik eden zevk veren duyumlardır. Orgazm, uyarılmanın en yüksek noktasında oluşur. Orgazm sonrasında, cinsel ilginin kaybolduğu, hatta uyarının istenmediği fizyolojik bir dönem vardır. Bu doğal bir durumdur.


Etiketler: ERKEK CİNSEL ORGANI,  
  # Yorum Yaz #

İsim :

Yorum :
(Max. 400 Karakter)

 
» Benzer 5 Konu
 Konu Başlığı Tarih Okunma
 ERKEK CİNSEL İSTEKSİZLİĞİ 9/15/2014 967
 ERKEK ERKEN BOŞALMADA TEDAVİ 9/15/2014 1620
 ERKEK ERKEN BOŞALMASININ NEDENLERİ 9/15/2014 1164
 ERKEKDE ERKEN BOŞALMA 9/15/2014 1138
 ERKEKDE PENİS BOYU NE OLMALI 9/15/2014 1074
 

 Uzman Görüşleri

 Hizmetlerimiz

 

 Faydalı Linkler

 Sayac İstatisk 

Adres : Piriçelebi Mah. Cumhuriyet Cad. Basoglu Han Kat:3 Rize Tel : 0 464 214 40 18 Telefax : 0 464 214 76 78 İlk Yardım Eğitimi 0464 214 76 78
  DesingBy İdeal Çözüm                                               Yönetici Girişi